Radość czytania i malowania

Panna Jones i Książkowe Emporium Sylvii Bishop to książka na podstawie której w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stepnicy 8 maja zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów klasy trzeciej.Temat warsztatów :" Radość czytania i malowania"
Dzieci na początku zajęć przy pomocy słowników zapoznały się ze znaczeniem słów : emporium,książki , biblioteka,księgarnia
Następnie uczniom został przeczytany fragment książki o Znajdzie Jones, z którego dzieci dowiadują się, że Znajda nie umiała czytać.
Klasa została podzielona na dwie grupy. Każda z nich miała za zadanie napisać pocztówkę do panny Jones z radami jak można spędzać ciekawie czas w bibliotece. Po odczytaniu przez grupy swoich pocztówek, dzieci wysłuchały fragmentu o Książkowym Emporium pana Montgomerego. Dowiedziały się z niego jak ono wyglądało,działało , jakie sale się w nim znajdowały oraz jak one były oznaczone.
Uczestnicy wymienili sale występujące w książce , po czym każdy miał za zadanie namalować te sale ., do malowania użyto roztworów kawy , herbaty i naparu z ziół. Najlepsze prace zostały nagrodzone a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy.