Przerwa urlopowa 2018

W dniach 16.07.2018-27.07.2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy będzie nieczynna.

Radość czytania i malowania

Panna Jones i Książkowe Emporium Sylvii Bishop to książka na podstawie której w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stepnicy 8 maja zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów klasy trzeciej.Temat warsztatów :" Radość czytania i malowania"
Dzieci na początku zajęć przy pomocy słowników zapoznały się ze znaczeniem słów : emporium,książki , biblioteka,księgarnia
Następnie uczniom został przeczytany fragment książki o Znajdzie Jones, z którego dzieci dowiadują się, że Znajda nie umiała czytać.
Klasa została podzielona na dwie grupy. Każda z nich miała za zadanie napisać pocztówkę do panny Jones z radami jak można spędzać ciekawie czas w bibliotece. Po odczytaniu przez grupy swoich pocztówek, dzieci wysłuchały fragmentu o Książkowym Emporium pana Montgomerego. Dowiedziały się z niego jak ono wyglądało,działało , jakie sale się w nim znajdowały oraz jak one były oznaczone.
Uczestnicy wymienili sale występujące w książce , po czym każdy miał za zadanie namalować te sale ., do malowania użyto roztworów kawy , herbaty i naparu z ziół. Najlepsze prace zostały nagrodzone a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy.

Bajkogranie - zdjęcia

10 maja w ramach obchodów Tygodnia bibliotek w naszej Gminnej Bibliotece Bibliotece odbyło się BAJKOGRANIE czyli wierszyki ze szczyptą muzyki. Spektakl pt. "O Grzesiu kłamczuszku" i syntezator w wykonaniu aktorów z Teatru Rozmaitości Gwitajcie ze Szczecina. Celem spektaklu połączonego z warsztatami był rozwój wyobraźni naszych najmłodszych widzów. Dzieci poprzez wesołą zabawę rozpoznawały instrumenty muzyczne  i zapoznały się z ich brzmieniem  słuchając różnego rodzaju fragmentów muzycznych.

Tydzień Bibliotek 2018

Jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek.

Również nasza biblioteka zachęca i bierze aktywny udział w tej inicjatywie.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2018 jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”

Program w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stepnicy i filii w Racimierzu:

Zapraszamy w godz. 15:00 - 17:00

08.05 - chwila z krzyżówką / łamigłówką

09.05 - Konkurs plastyczny

10.05 - Bajkogranie czyli wierszyki ze szczyptą muzyki ( tylko w Stepnicy)

11.05 - Gry planszowe

14.05 - Czytanie- zajęcia czytelnicze dla najmłodszych