Tanya Valko

W miniony poniedziałek  (17.06), w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stepnicy odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko. Pisarka znana jest z wielu powieści o tematyce kultury arabskiej. Do naszej biblioteki przybyła w ramach trasy promującej najnowszą książkę „Arabski Raj”. Na spotkaniu autorka opowiadała m.in. o kulturze arabskiej, zwyczajach, a także o historiach zawartych w jej książkach.

Sama autorka po spotkaniu napisała na swoim FB : Urocza miejscowość Stepnica i rodzinna ciepła atmosfera podczas spotkania

Tanya Valko w bibliotece

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Tanyą Valko.

Tanya Valko urodziła się w Krakowie. Po raz pierwszy wyjechała do Libii w wieku 21 lat i połknęła bakcyla Orientu. Od tego czasu nie może żyć bez krajów arabskich, ich klimatu, zapachu palonej kawy i ciepłych spływających miodem ciasteczek, wołania muezzina na modlitwę i życzliwości żyjących tam ludzi. Prawie 20 lat mieszkała w krajach arabskich,najdłużej, bo 13 lat, w Libii, a później 5 lat w Arabii Saudyjskiej. 6 lat żyła w Indonezji, w najliczniejszym kraju muzułmańskim na świecie.

W 2010 roku ukazała się jej debiut w powieści Arabska żona, która stała się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Arabska córka (2011), Arabska krew (2012) i Arabska księżniczka (2013) to kontynuacja tej powieści.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu książki dnia 17.06.2019 o godz. 16:00.

Wystawa fotografii Iwo Błażejczyka

W czwartek 28 lutego w bibliotece szkolnej i Gminnej Bibliotece Publicznej, nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy fotografii ucznia klasy III B oddzialów gimnazjalnych - IWO BŁAŻEJCZYKA.

Kilka miesięcy temu pojawił się wpis o galerii zdolnych uczniów, której pomysłodawczynią była pani Stefania Piechocka. Wówczas napisaliśmy o bardzo utalentowanym uczniu naszej szkoły, którego pasją jest fotografowanie. Iwo jako główny temat fotografowania, obrał sobie ptaki. Wśród jego prac można także znależć krajobrazy i przyrodę. Otwarcie wystawy zdjęć, było dla Iwo ogromnym zaskoczeniem. To dzięki pani dyrektor Jolancie Jędrzejewskiej, mogła ona dojść do skutku, bo to jej zawdzięczamy wywołanie odbitek! Bohater naszego artykułu otrzymał na pamiątkę dyplom i książkę, która mamy nadzieję, że pokieruje go i skłoni do poszukiwań własnego miejsca w świecie fotografii. Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna i biblioteka szkolna. Zachęcamy do wstąpienia do biblioteki i do obejrzenia tej niezwykłej wystawy fotograficznej. Z pewnością nikt nie pożałuje!

Iwo życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie fotografii!

Tekst. Anna Bochniarz-Mutkowska

Instytut Piękności

Nowe pozycje w naszym księgozbiorze. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i wypożyczenia nowości.

Instytut Piękności - Maria Paszyńska

Kobieca strona historii. Gdy wygląd decydował o życiu lub śmierci...

W okupowanej przez Niemców Warszawie doktor Mada Walter wpada na brawurowy pomysł. Na ulicy Marszałkowskiej zakłada Instytut Piękności, by ratować skazane na zagładę Żydówki.

W tym niezwykłym gabinecie kosmetycznym, oprócz zabiegów upiększających i kamuflujących semickie rysy, kobiety wyprowadzone z getta przystosowują się do życia po aryjskiej stronie… Mada Walter pokazuje im, jak wykonać makijaż i fryzurę, żeby nie wyróżniać się na ulicy. Przygotowuje je do egzaminów przeprowadzanych przez gestapo, ucząc pacierza, zwyczajów wielkanocnych, przepisów na niekoszerne dania. Dla Sary, Zoi, Lei i Dalili życie pod przybraną tożsamością jest jedyną szansą na przetrwanie. Czy zdołają się wtopić w tłum?

Instytut Piękności to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami ponadczasowa opowieść o potędze kobiecej przyjaźni.

Opis wydawcy