Bip Biblioteka Stepnica
Menu główne

Aktualności

Wystawa fotografii Iwo Błażejczyka

W czwartek 28 lutego w bibliotece szkolnej i Gminnej Bibliotece Publicznej, nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy fotografii ucznia klasy III B oddzialów gimnazjalnych - IWO BŁAŻEJCZYKA.

Kilka miesięcy temu pojawił się wpis o galerii zdolnych uczniów, której pomysłodawczynią była pani Stefania Piechocka. Wówczas napisaliśmy o bardzo utalentowanym uczniu naszej szkoły, którego pasją jest fotografowanie. Iwo jako główny temat fotografowania, obrał sobie ptaki. Wśród jego prac można także znależć krajobrazy i przyrodę. Otwarcie wystawy zdjęć, było dla Iwo ogromnym zaskoczeniem. To dzięki pani dyrektor Jolancie Jędrzejewskiej, mogła ona dojść do skutku, bo to jej zawdzięczamy wywołanie odbitek! Bohater naszego artykułu otrzymał na pamiątkę dyplom i książkę, która mamy nadzieję, że pokieruje go i skłoni do poszukiwań własnego miejsca w świecie fotografii. Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna i biblioteka szkolna. Zachęcamy do wstąpienia do biblioteki i do obejrzenia tej niezwykłej wystawy fotograficznej. Z pewnością nikt nie pożałuje! 

Iwo życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie fotografii!

Tekst. Anna Bochniarz-Mutkowska

Instytut Piękności

Nowe pozycje w naszym księgozbiorze. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i wypożyczenia nowości.

Instytut Piękności - Maria Paszyńska

 

Kobieca strona historii. Gdy wygląd decydował o życiu lub śmierci...

W okupowanej przez Niemców Warszawie doktor Mada Walter wpada na brawurowy pomysł. Na ulicy Marszałkowskiej zakłada Instytut Piękności, by ratować skazane na zagładę Żydówki.

W tym niezwykłym gabinecie kosmetycznym, oprócz zabiegów upiększających i kamuflujących semickie rysy, kobiety wyprowadzone z getta przystosowują się do życia po aryjskiej stronie… Mada Walter pokazuje im, jak wykonać makijaż i fryzurę, żeby nie wyróżniać się na ulicy. Przygotowuje je do egzaminów przeprowadzanych przez gestapo, ucząc pacierza, zwyczajów wielkanocnych, przepisów na niekoszerne dania. Dla Sary, Zoi, Lei i Dalili życie pod przybraną tożsamością jest jedyną szansą na przetrwanie. Czy zdołają się wtopić w tłum?

Instytut Piękności to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami ponadczasowa opowieść o potędze kobiecej przyjaźni.

 

Opis wydawcy

Zapraszamy na spektakl

Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy zapraszają na spektakl, który odbędzie się 21.03.2019 g. 17:00 w GOK ( ul. Portowa 7, Stepnica)

Za zamkniętymi drzwiami

Nowa pozycja w naszym księgozbiorze : Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris

 

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo?

ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM

Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. 
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?

„Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem” 
San Francisco Book Review

„Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału” 
Publishers Weekly

„Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów” 
Margaret Madden, Bleach House Library

„Psychologiczny thriller w stylu Hitchcocka” 
Woman

„Mrożący krew w żyłach thriller, który nie pozwoli ci zasnąć” 
Mary Kubica, autorka „Grzecznej dziewczynki”

 

źródło :http://lubimyczytac.pl/

Tylko Niewinni

Nowość w naszym księgozbiorze : Tylko Niewinni Rachel Abbott 

 

Kobiety rzadko zabijają z zimną krwią.
Kiedy znany filantrop zostaje znaleziony martwy, nikt nie ma wątpliwości, że mordercą jest kobieta. Precyzja, z jaką wszystko zostało zaplanowane wskazuje, że nie było w tym ani pasji, ani przypadku. 
To była egzekucja.
Ofiara była powszechnie szanowana za charytatywną pracę i pomoc przemycanym z Europy Środkowej prostytutkom. Kiedy jedna z nich znika, detektyw Tom Douglas jest przekonany, że obie sprawy się ze sobą łączą. Śledztwo jednak nie przynosi żadnych rezultatów, a presja środowiska jest coraz silniejsza. Dopiero kiedy na jaw wychodzi przerażający sekret, detektyw uświadamia sobie, że to coś więcej niż zwykła sprawa morderstwa. 
Niezależnie od zakończenia, musi zmierzyć się z trudnym dylematem. Czy ukarać winnego, czy chronić niewinnych.

 

źródło : http://lubimyczytac.pl